> > Viskas apie bičių vaško žvakes

Viskas apie bičių vaško žvakes

Viskas apie bičių vaško žvakes

Faktai apie bičių vašką ir bičių vaško žvakes:

Bičių vaškas yra 100 % natūralus bičių pagamintas produktas. Bitės transformuoja saulės šviesą į vašką, todėl kai žmogus degina bičių vaško žvakes, jis išlaisvina šviesą.

- Bičių vaškas yra aplinkai draugiškas ir netoksiškas produktas. Bičių vaško žvakė valo orą, nesukelia alergijų ir nedidina vėžio rizikos.

- Bičių vaškas turi natūralų medaus ir žiedadulkių kvapą.

- Bičių vaško žvakių degimo laikas (2-5 kartus) yra ilgesnis nei kitų žvakių ir degdamos mažiau arba visiškai nevarva. Tai pateisina didesnę bičių vaško kainą.

- Bičių vaško žvakės neturi galiojimo laiko. Iš tiesų, kuo jos senesnės, tuo jos ilgiau ir gražiau dega, palyginus su ką tik pagamintomis žvakėmis.

- Tai vienintelė žvakė, kuri gamina neigiamus jonus, o tai valo ir išgrynina orą. Patalpoje, kurioje deginamos natūralaus bičių vaško žvakės, oras yra sveikesnis negu toje, kurioje deginamos iš kitokių medžiagų pagamintos žvakės. Daugelis oro ir vandens filtrų turi šią veiksmingą neigiamų jonų technologiją.

- Būkite sąmoningi rinkdamiesi žvakes. Įprastos, pigios žvakės, dažniausiai yra pagamintos iš parafino.  Tai toksiškas, aplinkai nedraugiškas produktas, kuris teršia orą kuriuo kvėpuojate. Kvėpuoti degančio parafino garais – tai beveik tas pats, kas kvėpuoti išmetamaisiais garais iš dyzelinių variklių. Jungtinių Amerikos Valstijų žemės ūkio ministerijos duomenimis, deginamos parafino žvakės į aplinką išskiria tokius sveikatai pavojingus teršalus kaip benzenas, toluenas ir ketonai. Toksinai siejami su didesne astmos, vėžio, apsigimimų rizika. Parafinas – tai pigus, neatsinaujinantis, tamsiai pilko atspalvio šalutinis naftos produktas. Gaminant žvakes jis išbalinamas įvairiais cheminiais tirpikliais, paskui pridedama dirbtinių kvapiklių, kad žvakės degdamos skleistų malonų aromatą. Kvapiosios medžiagos labai dažnai dirgina kvėpavimo takus, mažina uoslės jautrumą bei yra toksiškos. Parafinui arba augaliniam vaškui sukietinti dažniausiai naudojamos kancerogeninės medžiagos.

- Ilgą laiką patalpoje deginant parafino žvakes, suodžiais apkimba lubos, baldai, užuolaidos ir kt.  

- Kartais prekybininkai parduoda žvakes, kurias vadina bičių vaško žvakėmis, bet jų sudėtyje yra tik apie 51 % bičių vaško ir 49 proc. parafino. Atkreipkite dėmesį į produkto sudedamąsias dalis! Bičių vaško žvakių sudėtyje turi būti tik 100 proc. bičių vaško.

Bičių vaško žvakių priežiūra ir naudojimas:

- Norint išvengti, kad žvakė degdama nesudarytų tunelio, degant žvakei švelniai paspauskite jos kraštus į žvakės centrą.

- Nenukirpkite žvakės knato per daug, nes žvakės liepsna bus per silpna ir gali kilti keblumų iš naujo uždegant žvakę.

- Bičių vaško žvakes saugokite taip, kad jos nebūtų ant tiesioginių saulės spindulių ar arti šilumos židinių.